Terapia Armeo®

Koncepcja terapii Armeo®

 

Koncepcja terapii Armeo® została stworzona dla osób cierpiących na problemy neurologiczne będące następstwem udaru lub urazów centralnego lub ośrodkowego układu nerwowego. 

Według przeprowadzonych badań naukowych czynnikiem wspierającym powrót do pełnej sprawności jest neuroplastyczność mózgu, a więc zdolność odtwarzania połączeń nerwowych za pomocą intensywnych, wielokrotnie powtarzanych ćwiczeń, ukierunkowanych na cel. Zadania te pomagają przeorganizować mózg w taki sposób, aby stopniowo przywracać funkcjonalność uszkodzonych partii ciała.. 

 

Próby kliniczne pokazały, że terapia jest dużo bardziej efektywna jeżeli pacjent sam inicjuje ruch w ćwiczeniu i pozostaje zmotywowany przez cały czas trwania rehabilitacji. Terapia Armeo® została oparta o trzy produkty, które wykorzystywane kolejno po sobie tworzą jedną ciągłą formę rehabilitacji. Pozwala to wyjść naprzeciw różnym potrzebom i poziomom dysfunkcji, zapewniając jednocześnie ciągłość leczenia od wczesnej rehabilitacji, aż do przywracania zdolności ruchowych w domu pacjenta.

 

ZAPISY NA ARMEO I POZOSTAŁE URZĄDZENIA POD NUMEREM 721 148 556

  

Więcej informacji Górnośląskie Centrum Medycyny i Rehabilitacji AMED

KATOWICE ul. Ceglana 67c

Tel.32/201 50 14 lub 32/201 50 62

 

 

 

Log in