Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

1. W jakich godzinach czynne jest Górnośląskie Centrum Medycyny i Rehabilitacji AMED?

Nasz ośrodek rehabilitacji jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00. Rejestracja telefoniczna czynna jest w tych dniach w godzinach od 8:00 do 19:00

2. Co należy zrobić, aby skorzystać z usług ośrodka w ramach NFZ (Narodowego Funduszu Zdrowotnego)

 
Aby korzystać z usług rehabilitacyjnych w ramach NFZ , należy przyjść ze skierowaniem od lekarza, lekarz rodzinny i lekarz specjalista może wystawić skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, w  takim wypadku w naszym ośrodku zostanie wyznaczony termin wizyty u lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej, który wyznaczy Państwu zabiegi zgodnie z Państwa jednostką chorobową. Takie skierowanie jest ważne przez okres 1 roku od daty wystawienia skierowania.
 
Lekarz rodzinny jak również lekarz specjalista może również wystawić skierowanie bezpośrednio na zabiegi ( za wyjątkiem kriokomory, na którą może skierować wyłącznie lekarz specjalista- specjalista rehabilitacji medycznej, neurolog, reumatolog, ortopeda ) takie skierowanie należy zarejestrować w ciągu 30 dni od daty wystawienia.
 
W przypadku chęci skorzystania z płatnej rehabilitacji, w przypadku zabiegów wliczających się do fizykoterapii również potrzebne jest skierowanie od lekarza, a w przypadku ćwiczeń, masażu, kinesiotapingu takie skierowanie nie jest potrzebne.
 
Na rehabilitację kardiologiczną może skierować:
- lekarz rodzinny, tytułując skierowanie "do poradni rehabilitacyjnej" oraz wpisując Państwa jednostkę chorobową (OZW, zabieg kardiochirurgiczny, plastyka naczyń wieńcowych, implantacja kariowertera/ defibrylatora, zaostrzenie niewydolności serca)- ważne przez okres 1 roku od daty wystawienia skierowania,
 
- lekarz specjalista kardiolog (tylko posiadający umowę z NFZ) wtedy skierowanie zatytułowane będzie "Do oddziału dzienniego rehabilitacji kardiologicznej" rozpoznanie jak u lekarz rodzinnego.  Takie skierowanie należy zarejestrować w ciągu 30 dni od daty wystawienia.

Log in